Księga Przyjaciół i Darczyńców Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

Ochrona danych i wpłat

Drodzy Przyjaciele,
Informujemy, że 25 maja 2018 r. na terenie Unii Europejskiej w tym Polski weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osób fizycznych. W związku z tym chcemy przekazać kilka informacji na temat gromadzenia i przetwarzania danych osobowych. Przede wszystkim zależy nam na zachowaniu prywatności oraz bezpieczeństwie danych, a także na zapewnieniu możliwości realizowania wszystkich przysługujących praw w związku z RODO.
Administrator danych
Administratorem danych jest Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej , Księga Dobrodziejów, 61-108 Poznań, ul. Panny Marii 4 Można się kontaktować pod wyżej podanym adresem pocztowym lub e-mailowo pod adresem: dar@chrystusowcy.pl
Rodzaj przetwarzanych danych osobowych
Dane osobowe dotyczą adresu pocztowego lub e-mailowego, składanych ofiar przy zamawianiu intencji mszalnych czy składaniu ofiar na cele misji Towarzystwa Chrystusowego Cel przetwarzania danych: Głównym celem przetwarzania danych jest odpowiadanie na korespondencję i wysyłanie informacji o działalności Towarzystwa Chrystusowego. Prawa przysługujące osobie, której dane dotyczą: Jest prawo dostępu do swoich danych w celu ich poprawienia, ograniczenia lub usunięcia.

* * * * *

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej zawarło umowę z Dialcom24 Sp. z o.o. na obsługiwanie dokonywanie płatności przez internet.

DialCom, założona w 1994 roku, była jedną z pierwszych firm w Polsce wykorzystującą i udostępniającą Internet komercyjnie, poprzez tworzenie i utrzymywanie stron WWW i poczty internetowej dla firm polskich. Między innymi ta firma obsługuję dokonywanie wpłat na prenumeratę "Miłujcie się"- na naszych stronach obsługuje dokonywanie wpłat ofiar przy zamawianiu intencji i składaniu ofiar.

Przepisy RODO dla "Przelewy24" - tu kliknij

Bezpieczeństwo transakcji
Na stronach internetowych: Bezpieczeństwo - tu kliknij tak pisze o bezpieczeństwie dokonywanych przelewów: „Certyfikat SSL zapewnia ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną. Umożliwiają szyfrowanie dowolnej usługi świadczonej przez Internet. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma możliwości przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej. Użytkownicy strony mają absolutną pewność, że łączą się bezpiecznie z właściwym serwisem. W systemie Przelewy24 wykorzystywany jest certyfikat bezpieczeństwa SSL – Thawte Technologies Inc. Certyfikaty Thawte są rozpoznawane jako godne zaufania przez wszystkie przeglądarki internetowe. W systemie Przelewy24 nie są przechowywane żadne informacje dotyczące dostepu do kont bankowych lub numerów kart kredytowych. Informacje te wprowadzane są wyłacznie na oficjalnych stronach banków oraz u operatorów kart płatniczych – firm PolCard lub Moneybookers.”