Księga Przyjaciół i Darczyńców Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

Objaśnienia do intencji

Msze św. w Rzymie przy grobie św. Jana Pawła II

- tu kliknij, aby zamówić zbiorową intencję Msze św. w Rzymie

W każdy ostatni czwartek miesiąca przy grobie św. Jana Pawła II jeden z księży Chrystusowców odprawia Mszę Świętą w powierzonych zbiorowych intencjach. Można polecać Panu Bogu swoje ważne sprawy za przyczyną świętego Papieża Jana Pawła II. Msza Święta w języku polskim jest celebrowana o godz. 7:10 rano w bazylice watykańskiej w kaplicy św. Sebastiana, gdzie licznie gromadzą się Polacy.


Intencje mszalne

- kliknij tutaj, aby zamówić intencję. Indywidualne Msze św.

Pragniemy poinformować naszych Przyjaciół, że istnieje możliwość zamawiania intencji Mszy Świętych. Msza św. z intencją indywidualną jest odprawiana jednorazowo w zamówionej przez daną osobę intencji.
Np.: o błogosławieństwo Boże; o zdrowie dla żyjących z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu i wszystkich ważnych wydarzeń osobistych i rodzinnych; o zbawienie wieczne dla naszych bliskich zmarłych.
Chcąc, aby Msza święta była odprawiona w określonym dniu, należy ją zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem. Intencje bez określonego terminu zostaną odprawione w najbliższym dla nas wolnym terminie. - tu kliknij, by zamówić Mszę Świętą


Msze Wieczyste

- kliknij tutaj, aby zamówić Msze Wieczyste Msze św. wieczyste

Księga Fundatorów Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, tzw. Msze Święte wieczyste.
W intencjach wpisanych do tej Księgi w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odprawia się :
- codziennie jedna Msza św. za zmarłych,
- codziennie jedna Msza św. za żyjących.

- wpisani zmarli i żyjący uczestniczą we wszystkich dobrach duchowych Towarzystwa, w dobrych uczynkach jego członków oraz w ofiarach Mszy św., zwłaszcza tych kapłanów, do których wykształcenia przyczynili się złożoną ofiarą.
Ponadto członkowie Towarzystwa Chrystusowego, we wszystkich domach w kraju i za granicą odmawiają codziennie modlitwy w intencji zmarłych i żyjących Dobrodziejów Towarzystwa.
Te Msze Święte będą się oprawiały dopóty dopóki będzie istniał nasz zakon.
- tu kliknij , by zamówić Msze Wieczyste


Intencje prymicyjne

- kliknij tutaj, aby zamówić zbiorową intencję prymicyjną. Msze św. prymicyjne

Każdy z nowo wyświęconych kapłanów odprawia w miesiącu czerwcu 15 Mszy Świętych w podanych zbiorowych intencjach. Słusznie uważa się, że pierwsze Msze Święte odprawiane przez nowo wyświęconych kapłanów mają szczególną moc wstawienniczą, dlatego można wyprosić sobie wiele łask u Boga. Składane ofiary z tej okazji przeznaczone zostaną na kształcenie przeszłych misjonarzy emigrantów.


Intencje listopadowe

- kliknij tutaj, aby zamówić zaduszki Msze św. listopadowwe

Święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni (Mch 12, 46) W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, zwyczajem lat poprzednich, codziennie w listopadzie sprawowanych będzie 5 Mszy Świętych za zmarłych polecanych przez Was na kartkach wypominkowych. Imiona Waszych zmarłych będą polecane przez cały listopad w modlitwie różańcowej odmawianej w Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary, które przeznaczone będą na przygotowanie nowych misjonarzy emigracji


Msze Gregoriańskie

- kliknij tutaj, aby zamówić gregoriankę Msze gregoriańskie

Msze gregoriańskie (tzw. „gregorianka”) – jest to 30 Mszy Świętych odprawianych kolejno każdego dnia za duszę osoby zmarłej celem uwolnienia jej od kary czyśćca.

Zwyczaj ofiarowywania Mszy gregoriańskich pochodzi od czasów papieża Grzegorza Wielkiego (590-604), gdy Grzegorz przed wyborem na papieża był przełożonym w Rzymie. Początkowo zwyczaj ten przyjął się w samym Rzymie, potem klasztorach i w innych kościołach w Europie. Przez Stolicę Apostolską Msze gregoriańskie zostały potwierdzone w XIX wieku. Od samego początku istnieje wielkie przekonanie wiernych o skuteczności pomocy duszom zmarłym cierpiącym w czyśćcu przez Msze Święte gregoriańskie. Gregoriankę można ofiarować za jedną poszczególną zmarła osobę. Chcąc zamówić Msze gregoriańskie proszę skontaktować się z Towarzystwem Chrystusowym Poznaniu pisemnie, telefonicznie. Dane kontaktowe są dostępne pod linkiem "Kontakt" Następnie kliknij z prawej strony w menu "Zamawianie intencji" "Msze Gregoriańskie" by opłacić Msze Gregoriańskie


Nowenna - 9 Mszy Świętych

- kliknij tutaj, aby zamówić nowennę Msze św. w Rzymie

Nowenny można zamawiać indywidualnie w różnych intencjach, również za osoby zmarłe. U nas nie przyjmuje się nowen w zbiorowych intencjach
Chcę złożyć ofiarę

- kliknij tutaj, aby złożyć ofiarę Chcę złożyc ofiarę

Pragniemy poinformować naszych Przyjaciół, że istnieje możliwość składania ofiar na cele pełnienia charyzmatu Towarzystwa Chrystusowego, np.: na przygotowanie przyszłych misjonarzy emigracji.

Ofiary można przekazywać poprzez stronę internetową kartą płatniczą VISA lub MasterCard


Z pozdrowieniem
Chrystusowcy